Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być wyborną okolicznością, aby dać czas swojemu pupilowi. Podróż z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna okoliczność, by odpocząć, równocześnie dając zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłonależy uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie podatne. Rasy, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością i niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnorodnych rozmiarów, dlatego łatwo znajdziemy średnicę dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu na kleszcze jest dopasowana do masy psa, należy zatem upewnić się przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i na pchły, więc zapewniają wszechstronną obronę psiaka. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, co więcej działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z chęcią buszujące w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż infekcja wywołana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie potrzebna jest specjalna ochrona, na przykład w postaci zakropień mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa podczas letniej wyprawy należy sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa